AKADEMİ BASIN VE YAYINCILIK

Tıp, Hemşirelik, Sağlık Okulları Kitapları

ANASAYFA


     SAĞLIK İLETİŞİMİ

   
Ürün Kodu : 08
Üretici : Akademi Basın
Ürün Özellikleri
Yazarlar: Dr. Yasin BULDUKLU, Prof. Dr. Abdullah KOÇAK
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

 

Liste Fiyatı: 30,00 TL 
İndirimli Fiyatı: 20,00 TL

İletişim biliminin teknik ve stratejileirinin sağlık uygulamalarında kullanılması olarak tanımlanan sağlık iletişimi; hastalıkların önlenmesi, sağlık davranışının geliştirilmesi ve yaşam standartlarının yükseltilmesi, buna bağlı olarak da toplumsal sağlığın gelişmesine faydalı olacak bilginin iletişim araçlarıyla veya sağlık profesyonellerince sağlanmasını içine almaktadır.
İletişimin sağlık yönünü konu edinen bu kitap,  sağlık iletişimi disiplinini farklı boyutlarda ele almaktadır. Sağlık geliştirmeden, hastalıkların önlenmesine, sağlık davranış modellerinden,  sağlık iletişimi yöntemlerine ve sağlık iletişimi uygulamalarının en güzel örneklerinden olan sağlık kampanyalarına kadar geniş bir kavramsal çerçevede konuyu irdelemektedir.
Başta sağlık profesyonelleri olmak üzere, sağlık sektöründe çalışan tedarikçiler, sağlık eğitimcileri ve iletişimin sağlık boyutuyla uğraşan diğer araştırmacılar için bir kaynak işlevi görmesi amacıyla hazırlanöış olan bu kitap; sağlık iletişimini, iletişim disiplini ve sağlık boyutuyla birbirine bağlayarak alana katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
Yararlı olması dileğiyle.
Dr. Yasin BULDUKLU 
Prof. Dr. Abdullah KOÇAK

                                                                             

 
 
Sipariş Formu
Ad Soyad
Adres
Telefon
E-Mail
İl
Mesaj
Kitap İsmi
Sipariş Adedi
Okul İsmi
 
 
 
Saat
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.28147.3105
Euro8.55998.5942
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret240681