AKADEMİ BASIN VE YAYINCILIK

Tıp, Hemşirelik, Sağlık Okulları Kitapları

ANASAYFA


     HEMŞİRELİĞE İLK ADIM

   
Üretici : AKADEMİ BASIN
Ürün Özellikleri
Öğr. Gör. Dilek DEMİREZEN AKKUŞ
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Liste Fiyatı: 25.00 TL

İndirimli Fiyatı: 20,00 TL (Öğrenciler için tek alım fiyatı)

İndirimli Fiyatı: 15,00 TL  (Öğrenciler ve Okullar için toplu alım fiyatı 10 kitap ve üstü alımlarda geçerli olan fiyat ayrıca toplu alımda kargo ücretini biz karşılıyoruz)HEMŞİRELİĞE İLK ADIM 


“Geleneksel olarak toplumun hemşireliğe yüklediği görev “bakmak’tır’’. Bakılacaklar listesine kendimizi de kattığımız anda iyi hissetmeyi ve farkında yaşamayı öğreneceğiz”. Hemşireliğe İlk adım Kitabı; “kendine bakmanın” nasıl mümkün olabileceğini anlatıyor. Kitap temelde dört bölüm içeriyor; birinci bölüm, bireyin kendisini ailesini ve yaşamında karmaşa oluşturabilecek sorunlarını tanıyabilmesinde okuyucuya farklı bakış açıları sunarken, ikinci bölümde, yaşamımızda anlamlandıramadığımız, yaşamımızı zora sokan, işlevselliğimizi bozan birçoğumuzun “tükenme” olarak nitelediği dip nokta “bittim” adı altında tanımlanıyor. Sorunu tanımlamak için farklı bakış açılarının tanıtıldığı üçüncü bölümde; yazarın yaşamın dengesi olarak kabul ettiği, var olma - ait olma - yapabilme süreçleri anlatılıyor. Ayrıca yaşamın dengesi süreçlerinin yeterli işleyip işlemediğini değerlendiren bir de “VAY” Testi de okuyucunun değerlendirmesine sunuluyor.

Anlamlı ve doyumlu bir yaşam tarzı geliştirebilmek için yararlanılabilecek bir yöntem olan 12 basamak programının da anlatıldığı dördüncü ve son bölümde; inancın gücü, şimdi ve burada yaklaşımı, güç ve güçsüzlüğün farkındalığı, bağımsızlık ve bağlılık ayrımı ve hemşirelikte canlı ve mutlu kalabilme işleniyor.

Hemşirelik bölümünde okuyan öğrencilerin ifadeleri ile örneklendirilen, yazarın kendi yaşamından verdiği örneklerle ve karikatürleri ile süslenen kitap, lisans öğrencilerinin ve mezunlarının yaşamlarını anlamlandırmalarında, “mesleğe ve kendilerine iyi bakmalarında” bir farkındalık oluşturmak için tasarlandı.

 
 
Sipariş Formu
Ad Soyad
Adres
Telefon
E-Mail
İl
Mesaj
Kitap İsmi
Sipariş Adedi
Okul İsmi
 
 
 
Saat
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.24327.2722
Euro8.52408.5581
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret240680