AKADEMİ BASIN VE YAYINCILIK

Tıp, Hemşirelik, Sağlık Okulları Kitapları

ANASAYFA


     HEMŞİRELİKTE İLETİŞİM

   
Ürün Özellikleri
Editörler: Prof. Dr. Besti ÜSTÜN, Doç. Dr. Satı DEMİR
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar
Liste Fiyatı:  55.00 TL


İndirimli Fiyatı:  35.00 TL 
(Öğrenciler ve Okullar için toptan alım fiyatı) (En az 10 kitap ve üzeri alımlarda fiyat,  ayrıca 10 kitap ve üstü alımlarda kargo ücretini biz karşılıyoruz)


İndirimli Fiyatı:  40.00 TL  (Öğrenciler için tek alım fiyatı)

HEMŞİRELİKTE İLETİŞİM

İletişim karşımızdakinin beklentilerini, ihtiyaçlarını, sorumluluklarını, bildiklerini ve değerlerini dinleyebilmek, kendi beklentilerimizi, ihtiyaçlarımızı, bildiklerimizi ve değerlerimizi karşımızdakine aktarabilmektir. İnsanın kendisini anlatmak ve anlaşılmak isteği en büyük gereksinimi olan kendini gerçekleştirme sürecinin özünü oluşturur. Bu kitapta da bunların sağlayıcısı olan iletişimin, insan hayatındaki yerini ve önemini anlatmaya çalıştık.

Hemşire olma yolculuğu, öğrencilerin sağlam kanıtlara dayanarak sağlıklı bireylerle, hastalarla, ailelerle, diğer sağlık uzmanlarıyla etkili iletişim becerileri kurmalarını ve bunları çeşitli bakım ortamlarında uygulamalarını gerektirir. Hemşirelik bakımında amaç karşılıklı güvene dayalı bir iletişim içinde hizmet verilen bireyi ve bakım gereksinimlerini tanımak, sorunları ile daha etkili baş edebilir gereksinimlerini karşılayabilir hale gelmesini sağlamaktır.

Hemşirelikte İletişim kitabı ile bu amaca katkı verebilmek için, sağlık iletişimi teorisini uygulamayla birleştirme becerisini geliştirmeyi hedefledik. Yazarlar, önce konunun temelini, felsefesini oluşturan gerekli iletişim ve kişiler arası teorileri tanıtıp sonra terapötik olarak nasıl uygulanabileceğini ve uygulamadaki ortak zorlukların nasıl üstesinden gelinebileceğini örneklerle açıkladılar. Çok çeşitli klinik ortamlar ve gruplar için uygulama örnekleri ve senaryolar yazıldı. Böylece okuyucular, farklı uygulama alanlarına ve bireysel gereksinimlere yönelik yaklaşımları nasıl uyarlayacaklarını kolayca görme olanağı bulabilirler.

Yirmi bölümden oluşan kitabın değerli yazarlarına katkı ve emekleri için çok çok teşekkür ederiz.

Okuyucu dostu bir şekilde yazılan bu kitabın, hemşirelerin iletişim becerilerini geliştirmelerine ve halden anlamalarına yardımcı olarak gerçek hayata hazırlanmalarına katkı vermesi dileğiyle ana fikrimizi Mevlana’nın dizeleriyle ifade edelim:

Başkasının yerine koy kendini;
Ağlayan birine ‘gül’ deme.
İnleyen birine ‘sus’ deme
Ağlayana omuz ver, inleyene çare ol.

Doç.Dr. Satı DEMİR      Prof.Dr. Besti ÜSTÜN
 
 
Sipariş Talep Formu
Ad Soyad
Adres
Telefon
E-Mail
İl
Mesaj
Kitap İsmi
Sipariş Adedi
Okul İsmi
 
 
 
Saat
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret214280